W dniu 18 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący działania promujące zdrowie w naszej szkole. Za nami niezwykle aktywny rok, w którym Zespół Promocji Zdrowia zrealizował m.in. Tydzień Zdrowia, Światowy Dzień Serca, konkurs „Wiosna na talerzu”, aktywne przerwy oraz Rowerowe Grand Prix „Piątki”.
Podczas apelu rozdano nagrody oraz wyróżniono najbardziej zaangażowane klasy i uczniów.
🏆 Tytuł Klasy Promującej Zdrowie i Medal Zdrowia 2026 (Statuetka Jabłka):
Klasa 2c (wych. Joanna Seliga) – za organizację Dnia zdrowej przekąski, Dnia Marchewki oraz lekcje o zdrowym żywieniu.
Klasa 4b (wych. Karolina Szejner) – za udział we wszystkich akcjach i zachwycenie jury propozycją na wiosenny talerz.
Klasa 6c (wych. Marzena Długołęcka) – za całokształt działań oraz bezprecedensowy projekt montażu urządzenia ratującego życie na budynku szkoły.
📰 Konkurs na gazetkę zdrowotną:
I miejsce: Klasa 6c „Dbaj o serce!”
II miejsce: Klasa 6e „Podaj dalej dobro…”
III miejsce: Klasa 6b „Stres? Potrafię sobie z nim radzić”
🚴♂️ Rowerowe Grand Prix „Piątki” (Program „ŻYJ ZDROWO”):
I miejsce (chłopcy): Drużyna „Rozwiązane sznurówki” z kl. 7c
I miejsce (dziewczęta): Drużyna „5 problemów” z kl. 6b
Podziękowania dla klasy 4c i pana Artura Tykwińskiego za świetną organizację projektu!
🌟 Wyróżnienia za Tydzień Zdrowia:
Zosia, Emma, Nela, Natalia, Agnieszka (7c) – za prowadzenie Tanecznych przerw.
Gabrysia, Oliwia (8b) – za warsztaty pierwszej pomocy.
Uczniowie klasy 6b – za prowadzenie zajęć dla młodszych klas.
🤝 Podziękowania
Dziękujemy Zespołowi ds. Zdrowia (p. Agacie Żukowskiej, p. Marzenie Długołęckiej, p. Halinie Lis, p. Małgorzacie Koronkiewicz, p. Tomaszowi Wiśniewskiemu, p. Arturowi Tykwińskiemu), pani intendentce Anecie Kruszewskiej za współpracę oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe nagród.
Gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli! 💚