Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Jasełka klas 4 - 8
Nowa galeria Jasełka klas 4 - 8 została dodana do albumu fotograficznego
Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko choinka i prezenty. Uczniowie klasy 5e i 7a wystawiając Jasełka przypomnieli o istocie świąt. "Dzielimy się dobrem, wzajemnym wsparciem i miłością, a każdy dzień będzie Narodzeniem Jezusa." Z życzeniami wszystkiego co najlepsze - uczniowie klasy 5e i 7a z wychowawcami i nauczycielami.
Jasełka klas 0-3
Nowa galeria Jasełka klas 0-3 została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 1c z wychowawcą Joanną Seligą, 2b z Agnieszką Dutkiewicz, oraz 3a z Wioletą Węgrowską przygotowali jasełka. Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich to tradycyjne przypomnienie narodzin Jezusa. Druga, to przedstawienie zwyczajów związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Uczniów w czasie jasełek wspierała Grażyna Świerczyńska.
Warsztaty świąteczne w 1 d 🙂
Przepiękne aniołki wykonane przez dzieci będą zdobiły niejedną choinkę w domu.
1
🌲🎅🏻WARSZTATY ŚWIĄTECZNE🌲🎅🏻
Nowa galeria 🌲🎅🏻WARSZTATY ŚWIĄTECZNE🌲🎅🏻 została dodana do albumu fotograficznego
Klasa 8c spędziła przedświąteczny czas na warsztatach tworzenia stroików w szkle. Strefa Kultury w Piastowie jest miejscem wspaniałej przyjaznej atmosfery. Spędziliśmy tam przyjemnie czas wspominając poprzednie święta. To był sympatyczny i miły dzień, szkoda, że tak krótki:)
Kiermasz świąteczny
12 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Przedstawicielki szkolnego koła wolontariatu, klasy 6c i 5c oraz harcerze przygotowali stoiska ze świątecznymi akcesoriami.
4
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który w 2024 r. odbywał się pod hasłem „Nasze prawa, nasza przyszłość, już teraz” Ochrona praw człowieka zaczyna się od małych kroków, które podejmujemy na co dzień w naszych społecznościach. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi genezy, historii oraz podziału i znaczenia praw człowieka. Wybrali najważniejsze dla nich prawo, które zapisali na papierowych dłoniach tworząc w ten sposób szkolną tablica praw człowieka. Był to dla wszystkich czas refleksji. Każdy ma możliwość wpływania na otaczającą go rzeczywistość np. poprzez występowanie przeciwko mowie nienawiści, korygowanie błędnych informacji i przeciwdziałanie dezinformacji. O przyszłość należy zadbać już dziś. Dziękujemy Pani Karolinie Szejner i Pani Patrycji Pawińskiej za przygotowanie prezentacji i zorganizowanie działań promujących prze
MITY
Na zakończenie pracy z mitami greckimi uczniowie klas 5c i klasy 5e wcielili się w wybranych bohaterów mitologicznych. Opowiedzieli o swoim pochodzeniu, atrybutach, przygodach. Na lekcji polskiego pojawili się: Zeus, Hera, Atena, Afrodyta, Demeter, Persefona, Posejdon, Hades, Tanatos, Dionizos, Syzyf, Orfeusz, Prometeusz. Na zakończenie pracy z mitami greckimi uczniowie klas 5c i klasy 5e wcielili się w wybranych bohaterów mitologicznych. Opowiedzieli o swoim pochodzeniu, atrybutach, przygodach. Na lekcji polskiego pojawili się: Zeus, Hera, Atena, Afrodyta, Demeter, Persefona, Posejdon, Hades, Tanatos, Dionizos, Syzyf, Orfeusz, Prometeusz.
Dzień Świętego Mikołaja
6 grudnia obchodziliśmy tradycyjnie dzień Świętego Mikołaja. Święto obchodzone z niezwykłym entuzjazmem i ciepłem przyniosło nam dużo uśmiechu. Uczniowie w świątecznych nastrojach wręczali sobie upominki , wspólnie ciesząc się z radości jaką daję obdarowywanie innych. Serduszka wszystkich wypełniły się radością i nadzieją, przywołując ducha świąt Bożego Narodzenia. Samorząd Uczniowski
Mikołajki w 1 d 🙂
A tak 1d świętowała 6 grudnia - Dzień Mikołajkowy 🙂
4
Warsztaty- Świąteczna bombka w 1c
Zapach pierniczków i pomarańczy, świąteczne przeboje, różne przybory plastyczne oraz dużo zabawy- tak byśmy zdefiniowali świąteczne warsztaty w 1c pod tytułem Zrób swoją świąteczną bombkę. Dziękujemy naszej prowadzącej Pani Sylwii Żebrowskiej za niesamowity klimat podczas tych warsztatów! Joanna Seliga
PODSUMOWANIE AKCJI „BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA”
Serdecznie podziękowania dla wszystkich Uczniów i Nauczycieli za włączenie się w akcję charytatywną „XIV Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Dzięki Waszemu zaangażowaniu, otwartości serca i hojności udało się zebrać ogromną ilość żywności, środków czystości i przede wszystkim przepięknych, własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami dla Kombatantów, czyli tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, więc też naszą. Dziękuję! Szczególne podziękowania kieruję do Uczniów i Wychowawców kl. 2b, 2c, 3a, 3b, 5a, 5e, 6b i 7a, którzy bardzo mocno wsparli tę akcję. Dziękuję Wam!
Dary zostały złożone dnia 7 grudnia br. w Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Waldorffa 21 w Warszawie.
Anna Michalak – koordynator akcji
„Wierszyki łamiące języki”
5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się I Gminny Konkurs Logopedyczno – Recytatorski „Wierszyki łamiące języki”, który zgromadził 18 uczniów z klas 1 – 3 ze szkół podstawowych w Piastowie. Wydarzenie miało na celu promowanie poprawnej wymowy oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Uczestnicy prezentowali wiersze, które wymagały precyzyjnej artykulacji i wyrazistej interpretacji.
Jury, składające się z nauczycieli logopedów, oceniało występy pod kątem dykcji, interpretacji i ogólnego wyrazu artystycznego. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, a młodzi uczestnicy wykazali się dużym talentem i zaangażowaniem.
I miejsce zajęła Julia Dobrzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2, która recytowała wiersz „Żuczek”, II – Agata Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zaprezentowała wiersz „Kopareczka” D. Wawiłow, III - Zuzanna Krukowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 z wierszem „Szarpac
Pasowanie na czytelnika klasa 1b
05. 12. odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów z klasy 1b. Dzieci chętnie podzieliły się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi, złożyły uroczyste przyrzeczenie, otrzymały pamiątkowe Paszporty czytelnicze, a także złożyły pamiątkowe podpisy.
"Bałwankowy zawrót głowy " 1b
6 grudnia w 1b zostały zorganizowane zajęcia plastyczno – techniczne. Podczas spotkania uczniowie mieli za zadanie wykonać bałwanka z czapką z włóczki. Każdy wychowanek miał do dyspozycji przygotowane materiały, m.in.: kule styropianowe, białe skarpety, kolorowe paski włóczki, cekiny, śnieżynki, plastikowe oczka, bombki. Następnie wychowawca pokazywał co należy zrobić, aby powstał piękny bałwanek. Najtrudniejszym etapem okazała się czapka z włóczki, która wymagała sprawnego posługiwania się paluszkami. Kolejnym krokiem było ozdobienie bałwanka, pokolorowanie szaliki, doklejenie oczek, namalowanie buzi. Zabawowa forma pracy na zajęciach dawała uczniom dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Edyta Braun
Drodzy Uczniowie!
1 grudnia rozpoczęliśmy Adwent - szczególny czas w roku liturgicznym - radosne oczekiwanie na narodziny Bożego Syna. Z tej okazji zapraszamy do drugiej w naszej szkole edycji szkolnego kalendarza adwentowego. Codziennie na przerwie po 2. lekcji na tablicy koło stołówki pojawiają się ciekawostki związane z Adwentem i Bożym Narodzeniem, krótkie rozważania oraz zadania, które pomogą nam przygotować nasze serca na narodzenie Jezusa. Ćwiczmy się w dobru, życzliwości, otwartości na drugiego człowieka! Z radością odnajdujmy Jezusa w sobie i drugim człowieku.
Do wspólnej zabawy zapraszają katecheci.
DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE
5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję "Podzielmy się sercem", w ramach której częstowali uczniów i pracowników szkoły upieczonymi przez siebie ciasteczkami w kształcie serca. W ten słodki sposób zachęcali do pomagania potrzebującym. Po południu zaś odbyło się świąteczne spotkanie dla wolontariuszy. Był to czas wzajemnego poznawania się i rozmów przy słodkim poczęstunku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji ukazującej działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.
wolontariat-_prezentacja.pdf
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest 3 grudnia.
W tym dniu w klasie 1A odbyły się zajęcia, których celem było przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnością.
Dzieci uczyły się w działaniu. Podczas zabawy doświadczały w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową.
Dzieci z opaskami na oczach pokonywały tory przeszkód, wykonywały proste czynności, zadania manualne. Miały możliwość spróbować metody poruszania się z laską. Zapoznały się też z alfabetem Braille’a. Zmagania te przybliżyły uczniom specyfikę funkcjonowania osób niewidzących.
Kolejnymi zadaniami, przed którymi stanęły dzieci były ćwiczenia, polegające na rozmowie bez słów, przekazywaniu informacji za pomocą mowy niewerbalnej, odczytywaniu z ruchu ust i rozmowa z zasłoniętymi uszami. W ten oto sposób uczniowie poznali trudności, z jakimi borykają się osoby