Strona główna

    • Misją szkoły jest kształcenie i wychowanie w duchu wartości i poczuciu odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata.
      • DZIENNIK ELEKTRONICZNY

      •  

          • 🎨💬„Słowo w kolorze”. 🎨💛

            W ramach Kampania Społeczna Słowa mają moc wzięliśmy udział w działaniu, które łączy sztukę, wartości i wspólnotę. „Słowo w kolorze” to wyjątkowa propozycja, dzięki której uczniowie mogą wyrazić siebie poprzez jedno wybrane słowo, które ich reprezentuje — takie jak: odwaga, empatia, życzliwość, zaufanie czy szacunek.

            Szybko okazało się jednak, że czasem jedno słowo to za mało, by wyrazić ogrom dobroci, emocji i wartości, które chcieli pokazać nasi uczniowie. Dlatego obok pojedynczych słów zaczęły powstawać także dłuższe prace: zdania, hasła, krótkie refleksje i małe manifesty dobra.

            To działanie stało się nie tylko twórczą zabawą, ale przede wszystkim przestrzenią rozmowy, współpracy i odkrywania, że słowa naprawdę mają moc — niezależnie od tego, czy są napisane, namalowane, wyklejone czy wyrysowane kredą.

            Powstała barwna galeria pełna wartości, które tworzą naszą szkolną wspólnotę.

          • MOJE PRAWO, MOJE SŁOWA

            W ramach programu Kampania Społeczna Słowa mają moc akcji „Moje prawo, moje słowa” przeprowadzono warsztaty dotyczące praw dziecka. Zajęcia oparte były na materiałach edukacyjnych udostępnionych przez UNICEF.

            Podczas spotkania uczniowie rozmawiali nie tylko o swoich prawach, ale także o obowiązkach, wartościach, wzajemnym szacunku i tym, co oznacza bycie częścią szkolnej społeczności.

            W czasie warsztatów wyruszyliśmy w symboliczną podróż na „Wyspy Praw Dziecka”, wykorzystując kolorowe balony, które prowadziły nas przez najważniejsze pytania i refleksje. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i rozmowach, pokazując, jak poważnie traktują temat swoich praw.

            Na tę okazję przygotowano również fotoramkę z wybranymi prawami dziecka. Uczniowie mogli wybrać szczególnie ważne dla siebie prawo i zrobić z nim zdjęcie — był to sposób na osobiste podkreślenie tego, co dla każdego z nich jest naj

          • 💞Konkurs Recytatorski "Mały Patriota"

            24 listopada w oddziałach przedszkolnych odbył się wyjątkowy konkurs, który jak co roku wzruszył, zachwycił i przypomniał nam, jak ważna jest tradycja oraz miłość do Ojczyzny.

            Nasi najmłodsi uczniowie z klas 0A i 0B zaprezentowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej, wykazując się nie tylko wspaniałą pamięcią, ale też odwagą, ekspresją i ogromnym zaangażowaniem. Każdy występ był pełen emocji i szczerości - dokładnie tak, jak potrafią to tylko dzieci.

            Jesteśmy niezwykle dumni z wszystkich uczestników!Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do wystąpienia.Dziękujemy jury za uważne wysłuchanie każdego występu - Pani Dorocie Olejniczak, Pani Edycie Braun, Panu Damianowi Janczewskiemu.

            Niech te chwile pozostaną z nami na długo.

            Wioletta Głażewska Justyna Chruścik Kinga Miłkowska

          • Dzień Pluszowego Misia!

            Jedno z najsympatyczniejszych dni w roku — Dzień Pluszowego Misia! Mimo, że pluszowe misie mają już ponad sto lat, ich święto wciąż przypomina nam, jak ważne są czułość, bezpieczeństwo i dziecięca radość.

            Podczas zajęć uczniowie:

            przynieśli swoje ukochane pluszaki,

            uczestniczyli w kreatywnych zabawach,

          • Wycieczka do papugarni

            26.11 klasa IA wybrała się na wycieczkę do papugarni, aby poznać i zobaczyć różnorodne gatunki papug oraz dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach.

            Po wejściu do środka przeżyliśmy chwilę "grozy" wszystkie papugi ruszyły w naszą stronę, lądując nam na głowach, ramionach, rękach, oj działo się

            Po chwili zaobserwowaliśmy mały tropikalny świat z drewnianą łodzią na końcu sali, to był dom wielu egzotycznych ptaków .Ich piękne, kolorowe pióra, różnorodność i śmiałość wprawiły nas w zachwyt. Mimo stresu obaw każdy z nas chciał dotknąć kolorową papużkę. Pracownik papugarni opowiedział nam o diecie papug, sposobie komunikacji, a także o tym, jak należy się przy nich zachowywać.

          • Pasowanie na czytelnika

            21 listopada uczniowie z klasy 1B wzięli udział w Pasowaniu na czytelnika. Po krótkiej rozmowie na temat ulubionych książek oraz zasad korzystania z biblioteki szkolnej, dzieci rozwiązały krzyżówkę a następnie złożyły uroczystą przysięgę czytelniczą. Dyplomy i drobne upominki były miłym akcentem na zakończenie.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            Jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Robiliśmy konkursy na Mistrzów tabliczki mnożenia, rozwiązywaliśmy łamigłówki, układaliśmy zapałki, bawiliśmy się korzystając ze stacji zadaniowych. Ozdobiliśmy tablice i drzwi naszych sal. W zabawie uczestniczyły klasy 4, 5 i 6 wraz z nauczycielami

          • Maskotki dla Pacjentów Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka

            Szkolne Koło Wolontariatu pragnie z całego serca podziękować całej społeczności szkolnej za ogromne zaangażowanie i życzliwość okazaną podczas akcji zbierania naklejek z Biedronki. Dzięki Państwa otwartości, gotowości do pomocy oraz wspaniałemu odzewowi udało się nam osiągnąć tak wiele.

            Zebrane naklejki zostały wymienione na pluszowe maskotki, które niebawem trafią do Pacjentów Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Chcemy, aby choć na chwilę wywołały u nich uśmiech, dodały otuchy i wniosły odrobinę magii w codzienność wypełnioną trudnymi doświadczeniami

            Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zebrać imponującą liczbę:

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • Szkoła Humanitarna
      • Szkoła z Klasą
      • Szkoła bez przemocy
      • Lepsza Szkoła
      • Zachowaj Trzeźwy Umysł
      • Trzymaj Formę
      • Cyfrowa szkoła
      • Program "Projekt z klasą"
      • Szkoła Odkrywców Talentów
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Tygodniowe menu

      • Poniedziałek22. 06.
      • ZUPA KOPERKOWA, KOTLET MIELONY, ZIEMNIAKI, SURÓWKA Z KISZONEJ KAPUSTY, OWOC
      • Wtorek23. 06.
      • ZUPA SZCZAWIOWA, GULASZ DROBIOWY, KASZA PĘCZAK, SAŁATA LODOWA, OWOC, KOMPOT
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • SP5 Facebook

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno"
      • 22 723 14 72
      • 48 501 601 930
      • ul. Pułaskiego 6/8
        05-820 Piastów
        Poland
      • Godziny pracy sekretariatu

        PONIEDZIAŁEK 7:30-15:30;

        WTOREK 7:30-15:30;

        ŚRODA 7:30-15:30;

        CZWARTEK 7:30-15:30;

        PIĄTEK 7:30-15:30
      • Adres do doręczeń elektronicznych

        AE:PL-22837-49481-EUTEV-24

        https://epuap.gov.pl/wps/portal
    • Logowanie